واردات و ترخیص ماشین آلات کشاورزی مانند کالاهای دیگر ، بر اساس قوانین و مقررات صادرات و واردات کالا در کشور انجام می شود و تعرفه‌های گمرکی و قوانین گمرک برای آن در نظر گرفته می‌شود. به این دلیل، کمک گرفتن از ترخیص کاران حرفه‌ای و مشاورین بازرگانی می‌تواند در تسریع روند مراحل واردات و ترخیص کالا از گمرک بسیار به شما کمک می‌کند.

بنابراین می‌توانید برای انجام واردات تجهیزات کشاورزی و ترخیص آن‌ها از گمرک، به شرکت‌های بازرگانی مراجعه کنید و از آن‌ها کمک بگیرید. شرکت یاقوت سرخ ایرسا هم در این راستا با توجه به تجربیاتی که از واردات و تجهیز ماشین آلات کشاورزی دارد و همین طور با وجود کارشناسان در بخش کنترل و تضمین کیفیت و همین طور بازرگانی مراحل واردات را برای فعالان این بازار هموار می کند. مطالعه قوانین و مقررات صادرات و واردات کالا در کشور نشان می‌دهد که واردات و ترخیص آن‌ها در کشور، بسته به نوع ماشین آلات به روش‌ها و با هزینه‌های مختلفی انجام و‎شوند. پس در واردات کالا لازم است آیین نامه‌ها و بخش‌ نامه‌های اجرایی ارائه شده را مرتبا مطالعه کنید تا همواره با اطلاعات به روزی قدم در این راه سخت گذاشته و بتوانید با کمترین هزینه‌ها به بالاترین سوددهی‌ها برسید.

انواع تجهیزات کشاورزی وارداتی مستعمل و جدید
انواع ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی که میتوان آنها را به صورت دست دوم و نو طبق شرایط ورود و بر اساس قوانین گمرکی کشور وارد نمود شامل موارد زیر هستند:

انواع تجهیزات کشاورزی:
کمباین
انواع تراکتور
تراکتور کشاورزی چرخدار لاستیکی
دستگاه دروگر خودگردان
لوازم یدکی ماشین آلات و دستگاه های کشاورزی
هر یک از دستگاه های سم پاش، کود پاش و بذر پاش
2 دستگاه چغندر قند کن
انواع کمباین برداشت محصول
دستگاه بیل زن با ابزارهای گاو آهن
دستگاه های بذر کار و کود کار
دستگاه یونجه چین و پرس یونجه
به طور کلی برای واردات ماشین آلات کشاورزی نو و مستعمل باید نسبت به کالاهایی که کد تعرفه گمرکی به آنها تعلق گرفته است، اقدام نمود. همچنین قبل از هر اقدامی برای واردات باید نسبت به این دستگاه ها و نحوه ورود آنها شناخت داشته باشید.

فهرست